לרגל המצב כל הקורסים שיעזרו לך לבנות עסק דיגיטלי ב 50% הנחה

זירת העתיד – הדיגיטל. העסק שלך נמצא שם?

במהלך יום עיון לבעלי עסקים עלה לבמה מנהל סניף של אחד הבנקים המובילים בהלוואות עסקיות, ונאם על תנאי הסף של הבנק למתן הלוואה. אחד התנאים, הדגיש, הוא הייצוג של העסק, כל עסק, בזירה הדיגיטלית. אם הלוואה מהבנק נמדדת לפי נוכחות דיגיטלית - מי אנחנו שלא נהיה שם?
נוכחות דיגיטלית

תקציר המאמר

או, מאיפה אנחנו מתחילים?

הפרק הראשון בסדנה הדיגיטלית עוסק בחשיבות שיש לייצוג ויצירת זהות דיגיטלית של העסק. היתרון הראשון הוא כמובן היתרון המיידי, הלקוחות שלכם יכולים למצוא אתכם מאחרי המסך, ואתם לא מוגבלים ללקוחות פיזיים בלבד. היתרון הבא, הוא האפשרות האינסופית להתפתח בתחום שלכם. מעסק מקומי עם קהל מקומי ומצרים מקומיים, אתם הופכים למשהו בינלאומי, אתם מתחילים לחשוב במונחים בינלאומיים, ומפתחים מוצרים שיימכרו בכל העולם.

מנהל הסניף של הבנק, מודע היטב לכוח שיש לזהות עסקית בזירה הדיגיטלית. זו הסיבה שהבנק שלו משקיע עשרות מיליוני שקלים כדי לפתח פלטפורמה דיגיטלית שבה לקוחות הבנק יוכלו לבצע פעולות ללא מגע יד אדם. זו הסיבה שהוא מבקש מכל בעל עסק להתקדם בעצמו, ולהרחיב את מעגל הלקוחות שלו על ידי יצירת זהות עסקית דיגיטלית.

מה זה בכלל זהות דיגיטלית?

זהות, היא היכולת להצביע על מישהו שבחיים לא פגשתם. שוטר עם תמונה, יתחיל לרדוף אחרי פושע שלא הכיר. בלש עם מפה יסתובב בעיר כמו תייר וותיק למרות שהרגע נחת. לקוח שרואה את הפעילות העסקית של העסק במהלך שיטוט באינטרנט, ירגיש בנוח לפנות אליך, למרות שמעולם לא לחצת לו ידיים.

הרבה אנשים אומרים לי שהזירה הדיגיטלית 'לא בשבילם'. מאחרי האמרה הזו, כך למדתי, עומדים מספר סיבות:

  • עסקים בעלי רף הכנסות גבוה מאד, שמסתדרים 'מפה לאוזן'.
  • עסקים שמכניסים יפה מפרסומים קטנים פה ושם.
  • עסקים החוששים שההשקעה בבניית נכסים דיגיטליים לא תגשים את עצמה.
  • אלו שפשוט לא יודעים מה זה ואיך זה יכול לעזור להם.

קחו למשל את דוד, לקוח אמיתי. דוד השקיע בזירה הדיגיטלית כשהבין שזה יכול לעזור לו.

במשך שנה שלמה, ההשקעה שלו, כולל בניית אתר תדמית, ופעילות שיווקית, עמדה על 30 אלף ש"ח. ההכנסות מהזירה הדיגיטלית לעומת זאת, עמדו באותה שנה על 90 אלף ש"ח. החזר ההשקעה העומד על מאות אחוזים.

אל תפחדו לבנות את הזהות שלכם, יש אלפי בעלי עסקים בדיגיטל, אבל גם יש מיליוני לקוחות.

זהות דיגיטלית מאפשרת לשתף בקלות תיק עבודות, פעילות עסקית, ואת מבחר המוצרים. הרבה לקוחות פוטנציאליים מחפשים משהו חדש, שונה, מגוון, שיקלע לטעם שלהם. כשאתם בונים את הזהות הדיגיטלית שלכם את מעניקים לעצמכם את הפריבילגיה להיות המקום ביותר לאלפי לקוחות מתוסכלים, שמחפשים אתכם בדיוק.

מה כלול בזהות דיגיטלית?

מתכננים להראות נוכחות דיגיטלית? מצוין. יש לכם הרבה מה להראות על העסק. ויש לכם הרבה מקומות בהם תוכלו להראות את היתרונות של העסק.

זהות דיגיטלית כוללת את כל מה שחשוב להראות על עצמכם. אתם יכולים לדעת בקלות מה חשוב ללקוחות בתחום שלכם. חקרו מה מעניין את הלקוחות בתחום, האם מעניין אותם האיכות, המחיר, או שאולי אופציות השימוש השונות במוצר. הכינו קריאטיב מושך, תמונות ייצוגיות, ופירוט על המוצר ועל עצמכם.
בראבו. הזהות הדיגיטלית שלכם מתחילה לרקום עור וגידים.

Picture of יהודה אורשלימי

יהודה אורשלימי

מפתח ומעצב אתרי וורדפרס. חוקר על חיבורים בין טכנולוגיות דיגיטל חדשניות, ובונה תשתיות עסקיות משודרגות שמביאות תוצאות.

ברכות על הצעד הראשון!
אנחנו כאן בשבילך.

רק לבחור את האתר שהכי נכון לעסק. ואנחנו כבר חוזרים אליך עם תוכנית לבניית תשתית עסקית בדיגיטל.